Вас зупинив даішник...

Наші рідні транспортні засоби

Модератор: walter

Повідомлення Admin » Суб лютого 06, 2010 8:32 pm

Для ледачих читати - можна подивитись відео. Там, правда, не все, що в книзі, але деякі корисні поради є.
Admin
Site Admin

Повідомлення polik » Суб лютого 06, 2010 8:43 pm

в мене є
Зображення
polik
Новачок

Повідомлення Admin » Нед лютого 07, 2010 8:55 pm

Сьогодні випала нагода перевірити на практиці дещо з вищеописаного. Поверталися з Черкас, на об'їзній (біля колишнього КПП) зупиняють. Стаю, опускаю всього на кілька сантиметрів скло, бо надворі мороз. Далі - класика жанру:
Інспектор (І): Ваші документи.
Я: Будь-ласка.
Даю права і техпаспорт. З недавніх пір перестав давати книжечку з усіма документами, тримаю все напоготові і видаю лише те, що просять.
І: Як у нас зі страховочкою?
Я: Нормально, он стікер є (показую).
І: А де сам поліс?
Я: Є і поліс (все ще сподіваючись, що все обійдеться, даю йому поліс).
Не обійшлося. Інспектор виявився з розряду особливо настирних, з тих, хто не любить зупиняти "вхолосту".
І: Дайте ваш талон попереджень.
Тут уже стало зрозуміло, що так просто він не відчепиться, треба йти в атаку:
Я: Дозвольте поцікавитись, навіщо Вам мій талон попереджень? Я щось порушив?
І: Та ні, просто подивитись хочу.
Я: Перед тим, як Вам показати талон, дозвольте подивитись на Ваш жетон, посвідчення, і назвіть, будь-ласка, причину зупинки.
Ображено показує посвідчення, жетон, переписую всі дані.
І: Причина вашої зупинки - у вас стікер страховки не закріплений у потрібному місці, що дало мені підстави вважати, що у вас немає страховки, тобто зупинив я вас за порушення.
Я: Добре. Я зупинився, стікер Ви побачили, я Вам показав навіть поліс, хоча робити цього не зобов'язаний. Ви переконалися, що порушення не було, отже я можу бути вільний?
І: Постривайте, ми ще з вами не закінчили. Ви зобов'язані надати на мою вимогу талон попереджень.
Я: Я чудово знаю, що це не так, але раз Вам так сильно хочеться - нате, дивіться (не приховуючи роздратування, даю йому талон).
І: (покрутивши в руках талон) Аптечка, вогнегасник є?
Я: Є.
І: Покажіть.
Я: Он, дивіться (показую на талон техогляду).
І: Що ви мені показуєте? Я попросив аптечку і вогнегасник. Згідно закону, я маю право перевірити комплектність вашого авто.
Я: От я вам і показую, що комплектність мого авто була перевірена під час проходження техогляду. Вважаю, що цього досить.
І: Ходімо зі мною, почитаємо ПДР, я покажу вам відповідний закон.
Я: Іти я з Вами нікуди не збираюсь, як і виконувати надалі Ваші незаконні вимоги. Якщо Ви вважаєте, що я щось порушив, Ви можете йти складати протокол, я почекаю тут. Відразу Вам говорю, що буду з протоколом не згоден, і писатиму на Вас скаргу до прокуратури.
Інспектор ще кілька секунд мне в руках документи, мовчки віддає і йде собі. Щасливої дороги, правда, не побажав, але якось переживу. :14:
Admin
Site Admin

Повідомлення polik » Пон лютого 08, 2010 1:01 am

молодець :21: :40: :38:
polik
Новачок

Повідомлення Admin » Пон лютого 08, 2010 11:16 pm

Як виявилося, це не так уже й складно. Головне - налаштувати себе на потрібний лад, бути впевненим у своїй правоті, і не показувати свого страху чи напруження. Ще дуже важливо відчувати тонку грань між аргументованим відстоюванням своєї правоти і "бикуванням" (камандір, ти хто тут ващє такой, тут кароль дарогі єдет...).

Звісно, якщо ви на крутій тачці, і у вас є брат-кум-сват, який вирішить ваші проблеми, то можете спробувати "взяти на понт", але це не найкращий варіант. Сидячи ж за кермом чуда вітчизняного автопрому, набагато складніше довести, що ти не "лох дєрєвєнскій", який з переляку віддасть останню копійку.

Тому важливо говорити ввічливо (я б навіть сказав підкреслено-ввічливо), щоб не переступити ту грань, за якою інспектор вирішить, що ви його ображаєте і він візьметься будь-що довести вашу неправоту. А знайти до чого причепитись, можна завжди.

Не забувайте, що даішники - також люди, і серед них є багато порядних і адекватних, з якими вам не доведеться вступати в подібні суперечки. Нехай сьогодні один з них вам попсував нерви, можливо завтра інший підкаже дорогу в незнайомому місті чи допоможе зупинити попутку, щоб відбуксирувала ваше поламане авто до найближчої СТО...
Admin
Site Admin

Поперед.

Повернутись до Авто, мото, вело

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

Новомиргород © 2008-2015