Фестивалі, які сподобаються кожному

Прищепівка – село Капітанівської селищної ради, у якому періодично проводять… позапланові місцеві фестивалі. Ініціатором виступає директором місцевого сільського будинку культури Іван Крамаренко, з яким ми спілкуємося у новій рубриці – «Ініціатива».

– Іване Андрійовичу, коли з᾿явилася ідея проводити місцевий фестиваль і яким був перший з них?

– Ідея була постійно. Перший фестиваль, якщо можна його так назвати, – «На гостини до тітки Капустини» – був проведений в серпні 2010 року. На подвір’ї біля клубу ставили столи, там готували різні страви. Проводились концертні програми і в той же час люди могли скуштувати приготовлене.

Наступним було свято сала, яке було проведено влітку до дня Незалежності України в 2012 році, під назвою «Свято сала всім на славу».

Потім проводили ще свято вареників в 2016 році під назвою «Вареники- хваленики-благодареники». Сало, вареники приносили люди з кожної вулиці. На свято сала – проводили пробу сала різного приготування і різних видів. А на день вареників готували вареники з вишнями, сливами, картоплею, м’ясом, капустою. Під час концерту люди смакували варениками. Створюється тепла домашня атмосфера, це і приваблює людей.

Ми ще проводили свого часу вечір милосердя під загальною назвою «Від серця до серця», в ньому брали участь селищний голова Володимир Ганоль (тоді він був на посаді), керівник ТОВ «Прищепівка» (тоді це був Іван Гладишко), медичний працівник, священик, Із Новомиргорода приїжджали працівники соціального захисту.

Проводимо ще свята до дня захисту дітей, відбувається все на дитячому майданчику. Проводили вечора для людей похилого віку, там була відповідна програма. Всі потребують уваги. Дітей в Прищепівці більше 30, в селі населення близько 300 жителів.

– Чому Ви вибираєте такі теми для фестивалів?

– Працівник культури постійно повиннен оновлювати програму. Якщо хочеш аби до клубу приходили люди, то потрібно чимось здивовувати їх. Календарні свята всі проводять, з часом це стає не так цікаво, а ми дивуємо новинками.

– Чи приїжджають до Вас люди з інших населених пунктів?

– Так. На тематичні фестивалі приїжджають головним чином з Капітанівки, Оситняжки, Тишківки – ближніх сіл. Але то не єдиний привіт. На день працівника культури колеги з Турії, Йосипівки, Оситняжки, Капітанівки і Тишківки приїздили до нас. На базі нашого клубу проводили свято. Всі запрошені привозили з собою святкові програмки, по сім – вісім різних номерів художньої самодіяльності.

– Як люди дізнаються про проведення свята?

– Оголошення про захід розміщую біля клубу на дошку для оголошень, ставлю колонку біля клубу, і оголошую через мікрофон мене чують, аж у Тишківці. Клуб повністю забезпечений апаратурою.

– Чи проводите Ви можливо якісь конкурсні програми? Як люди розважаються?

– Під час тематичних свят конкурси пов᾿язані саме з тим предметом, якому присвячене дійство. На кількість, на швидкість і так далі.

Але фестивалями життя не обмежується. Щороку ми проводимо день села, також за участі ТОВ «Прищепівка», вони виділяють кошти, проводимо спортивні змагання між селами – кожного року на базі нашого стадіону. Приїздять з інших сіл грати у футбол. На запрошення приїздять професійні колективи та різні аматори з номерами художньої самодіяльності. Ми також їздимо з концертами в інші села.

– Прищепівка відноситься до Капітанівської селищної ради, як ставляться органи місцевого самоврядування до того, що десь на околиці організовують такі заходи?

– Ми відносимось до Капітанівської селищної ради. Ніхто не має нічого проти наших заходів, так як вони зближують людей. Переносити святкування ближче до селища теж не має сенсу – у Капітанівці сильний директор Будинку культури Олена Борисньова, там своя насичена програма свят.

– Ви самі закуповуєте все необхідне для проведення свята, чи Вам допомагають люди, можливо все відбувається за допомогою спонсорів?

– Капітанівка постійно підтримує наше село, вирішує всі фінансові проблеми, які виникають чи по календарних святах чи по не традиційних, які ми проводимо. У нас і з ремонтом все добре. В клубі все пофарбовано, висять вишиті рушники, маємо етнографічно оформлений куточок, де козак сидить і україночка поруч стоїть, там і тин плетений, дуже гарно, рідко де таке зустріти можна. Заходиш і відразу затишно так на душі.

Благодійні організації та місцеві підприємці допомагали з коштами для закупівлі подарунків для дітей та такої матеріальної допомоги, як ручки, зошити, різні іграшки.

Капітанівська селищна рада і ТОВ «Прищепівка», хоч керівництво й змінилося (зараз селищний голова Володимир Титаренко, а керівник нашого підприємства – Микола Свистунов) нам традиційно йдуть назустріч з вирішення усіх питань. Досить тільки звернутися до них.

– Що б ви порадили тим, хто хоче зробити щось подібне, але не наважується?

– В нас семінари проходять в районі і багато хто говорить, що немає засобів аби творчо розвиватись. На мою думку, це маячня. Якщо є бажання робити, то людина все знайде. Тим, хто в двері стукає, обов’язково відкриють. А якщо приходити і плакати, що я не можу зробити, бо в мене немає засобів, то так нічого не досягнеш. Зараз – час прекрасних можливостей, можна навіть самотужки навчитись грати на різних музичних інструментах. Скажу так : головне аби було бажання, якщо людина захоче щось зробити – стане і зробить, а як його немає, то знайдеться купа різних причин не робити взагалі нічого.

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019