Дитячому аматорському хореографічному ансамблю “Віконце” – 10 років

24 Квітня у приміщенні РБК відбувся святковий концерт з нагоди 10-річчя з часу заснування дитячого хореографічного ансамблю “Віконце” Новомиргородської дитячої школи мистецтв.

Ця святкова подія зібрала всіх, для кого колектив “Віконце» став частинкою життя: учнів школи та їх батьків, випускників, колег-однодумців і просто шанувальників хореографії.

У кожного колективу є свос літочислення, свої творчі пошуки та становлення. Утворення колективу відбулося ніби недавно, та вже минуло 10 літ… Це лише початок творчого шляху, але “Віконце» вже має свої досягнення, перемоги, а також маршрути концертних подорожей, які, сподіваємося, будуть розширюватися і вийдуть далеко за терени УкраїнИ, адже «Віконце» стало візитною карткою школи мистецтв не тільки на концертних заходах нашого району, а й за його межами.

Ми всі добре пам’ятаємо, як, почавши свій шлях зі звичайних хореографічних уроків, де всі діти довго навчалися ходити, поступово утворювалися дива – сценічні хореографічні постановки, які потім достойно представляли школу на фестивалях і конкурсах обласного та Всеукраїнського рівнів. Це диво народжується на сцені, а створюють його чудові, талановиті діти віком від 5 до 15 років під керівництвом Ольги та Анастасі Дороганич.

Прозвучали святкові фанфари і на сцені розпочалося дійство танцю. Хореографічна композиція “За лісами-горами» у виконанні усіх вікових груп не залишила байдужим нікого у залі – одночасно і радість за дітей, і гордість за незалежну Україну.

А далі у вихорі танцю закружляла старша група колективу, дипломанти ІІ ступеню ХVІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу “Білий лелека” (м.Дніпро) із самобутньою композицією «На полонині». Старша група гордість «Віконця», випускники школи мистецтв нинішнього року, неодноразові дипломанти регіональних, обласних та Всеукраїнських конкурсів “Барви рідної землі” (м.Світловодськ), «Весняні ритми», «Паросток» (м.Кропивницький) та “Білий лелека” (м.Дніпро). Вони вже не просто танцювали, вони проживали на сцені кожен танець. Їм вже багато вдається і все до снаги: чи то Закарпатський “ДубО-танець”, чи “Буковинський”, чи “Гопак”!

Молодша група колективу, дипломанти І ступеню обласного конкурсу «Паросток» порадувапи глядачів хореографічною композицією «Українська казка» та «Перегони». Саме малята зірвали найгучніший шквал овацій. Просто неймовірно, як багато вони навчилися і встигли зробити, незважаючи на свій вік, адже багатьом із них ледве виповнилося 5-6 рочків.

Середня група продемонструвала свою виконавську майстерність під час цілого ряду хореографічних композицій. Велике задоволення отримали тялачі, «танцюючи душею» разом з юними артистами.

Та що ж за свято без привітань та подарунків! Поздоровила колектив та його наставників начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини Височин В.О. У своєму вітальному слові, переповненому надзвичайно яскравими емоціями, Віра Олексіївна наголосила. що “Віконце” – є мистецькою гордістю району, подякувала його керівникам і вручила почесні грамоти.

Теллі слова привітання з ювілеєм і подяки в адресу колективу прозвучали від директора ДШМ Гуменюк А д., яка побажала «Віконцю» подальших творчих успіхів і вручила нагороди: «Як же оцінити те, що зроблене вами за ці 10 років? Кількістю концертів, призів і грамот? Виграними конкурсами? Напевно і ними теж, але головні критеріі для оцінок в іншому. У тім, що дозволило комусь із вас стати впевненішим у собі, здоровішим і міцнішим фізично, гарніше зовні, навчитися помічати і сприймати прекрасне не тільки у мистецтві, а й у житті, дарувати позитивні емоціі, добро і радість глядачам».

Ну і звісно ж, творчі подарунки від хореографічною колективу “Росинка” (кер. Сіра В.І.), дуету гітаристів «Астурія» у складі Єгора пасічника і Віктора Шуляка (кер. Махова А.В.), молодого викладача Анатолія Савсюка та жіночого ансамблю “Оксамит” (кер. Євченко А 0).

Також до святкових привітань долучився батьківський комітет, висловивши слова вдячності Ользі Станіславівні та Анастасії Василівні за навчання та виховання своїх дітей.

«Квіти пам’яті» – останній номер ювілейного концерту, який виконала змішана група ансамблю, Цю композицію «Віконце» присвятило усім ветеранам АТО. постановку відзначили дипломом І ступеня на обласному конкурсі «Паросток», хереографія Анастасії Дороганич. Стоячи, не стримуючи сліз, з гордістю за Україну та надією на мир усі присутні у святковій залі бурхливими оплесками вітали дитячий хореографічний колектив.

Звичайно ж, на дні народженні було сказано ще багато щирих слів і привітань. 10 років – це перший серйозний ювілеи, підбиття перших підсумків. Але багато наполегливої праці ще попереду. Тож бажаємо «Віконцю» та йото керівникам подальшого розквіту та поповнення новими здібними учнями, талановитими особистостями.

Райдужних вам перспектив, дорогі діти, оскільки потенціалу для цього у вас цілком достатньо!

Р.S. 2 травня учасники хореографічного ансамблю «Віконце» разом з іншими творчими колективами району відвідали військовослужбовців у смт. Лісове військової частини А 0981, щоб привітати з 58-ю річницею її утворення. Це вже не перша поїздка наших аматорів в Пісове. Вболіваіочи за долю наших воїнів, всі артисти ретельно підготувалися до концерту, адже від атмосфери заходу залежить і настрій наших воїнів. «Учасники концерту запалили вогонь в серцях воїнів. підняли їм настрій та бойовий дух, адже мистецтво володіє всеперемагаючою силою». – зазначила начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини Височин В.О., яка супроводжувала артистів.

Вікторія Лученко.    (“Новомиргородщина”)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019