Довгоочікуваний ремонт частини центральної магістралі міста нарешті розпочато…Всі бюрократичні складнощі подолано

Можливо не всі новомиргородці знають, що через місто проходить державна автодорога Т-24-01. В межах Новомиргорода до неї входять відрізки вулиць Соборності, Євгена Присяжного, Андрія Гурічева, Миколи Зерова, Транспортної та Бродських загальною протяжністю у 6,3 кілометри.

Навантаження на цьому напрямку неймовірне – увесь транзитний великоваговий транспорт, через відсутність об’їзних шляхів, проїжджає по цих вулицях. Десятки років міська рада вкладає власні кошти, намагаючись утримувати у задовільному стані покриття. Жодного року на ремонт цієї автодороги з Державного бюджету не виділялось ні копійки. Ситуацію в цьому році змінила жорстка позиція міського голови та депутатського корпусу.

У відповідь на наполегливе клопотання Новомиргородської міської ради до органів виконавчої влади, у квітні місяці 2018 року, з державного бюджету було виділено 9,0 млн. гривень. Призначення – капітальний ремонт Т-24-01 у межах Новомиргорода.

Із цього часу і розпочалась вся бюрократична тяганина, яка завершилась наприкінці жовтня поточного року. Більше місяця обласна адміністрація визначалась із розпорядником коштів. Нарешті ним стало управління інфраструктури облдержадміністрації. Потім було замовлено проектну документацію, яка виготовлялася із травня по вересень поточного року. У проектній документації було враховано пропозиції міської ради. Під час проектування тривалий час проектант не міг визначитись з відрізком автодороги, який буде відремонтовано за ці кошти (хотілося зробити як найбільший обсяг робіт в цьому році).

Спочатку документацію було замовлено на всю протяжність. Потім, через те, що вартість такого ремонту, за розрахунками, становила б більше 30,0 млн. гривень, вирішили обмежитись частиною ( від ˮ виноградівськогоˮ мосту у бік житлового масиву ˮЗлатопільˮ, до провулку Гольдбергів).

Після виникла нова проблема. Виявилось, що ˮ виноградівськийˮ міст та два повороти за ним, невідповідають діючим нормативам. Потрібно: або заново будувати міст, або заново будувати частину автошляху від мосту до вул.Ціолковського, змістивши її на 18 метрів. Зрозуміло, що це було б нереально. Обрали компромісний варіант – запроектувати першу чергу ремонтних робіт від вул.Ціолковського до провулку Гольдбергів (протяжність 1,7 км.). Саме на такий обсяг, згідно державних норм, вистачить 9,0 млн.гривень.

Документація, на такий варіант проекту, пройшла експертизу. Обласна державна адміністрація оголосила тендерну процедуру на виконання робіт. В результаті виконавцем визначено облавтодор. Всі підготовчі роботи закінчено.

І на останок саме важливе – 31 жовтня, поточного року, ремонт розпочато. Залишається сподіватися, що погодні умови будуть лише сприяти.

Як повідомляє підрядна організація, роботи заплановано провести у стислі терміни. Для цього, окрім фахівців та обладнання місцевого підприємства, залучать техніку з інших регіонів Кіровоградської області.

Яка доля інших частин головної магістралі міста, що залишаються невідремонтованими ?

Наразі міська рада направила клопотання до Кіровоградської обласної державної адміністрації та обласної ради, щодо виділення з державного бюджету коштів на закінчення ремонту.

rada-novomirgorod.gov.ua

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019