Добре, коли мами знають все

Людей, в котрих не було шкільного випускного, можна заносити до Червоної книги. Скільки таких ви зустрічали? Вручення атестата, сукні і костюми, пісні і танці, зустріч світанку – спогади, що дісталися не одному поколінню випускників. Скептики при цьому говорять: ні, в нас було все по іншому. Оптимісти відмічають: так, зараз все проводиться на вищому рівні.

Стовідсотково варто погоджуватися з одним: випускний в сучасному варіанті – це справа, яка робиться з розмахом та фінансово більш затратна.

У скільки обходиться свято шкільного випуску, нам розповіли мами. Також ми попросили їх прокоментувати ставлення до моди на випускні з дитсадочків, молодшої та середньої школи, адже буває, що подібні урочистості проводяться з не меншим ентузіазмом та грошовими вливаннями.

Мама Оксана. Одна з когорти мам, які своїм виступом викликали фурор на святі:

– Рівень достатку в сім’ях різний. Людям, з середнім рівнем можна обійтися без перекроювання сімейного бюджету – економити чи відкладати не обов’язково. По школах існує стандартна модель збирання коштів батьківським комітетом: протягом останнього року навчання щомісяця в загальну касу батьки здають певну суму на випускний. Так робили і ми. Сутужно тим, в кого зарплати мінімальні – їм потрібна стороння фінансова допомога, при можливості – дідусів-бабусь майбутнього випускника. Більші розтрати чекають на родини випускниць. Мені здається, що батькам, в котрих випускник хлопець, трохи легше. В них менша витратна частина на зачіску, манікюр та інші дівочі радості. Ми купували два наряди для доньки: сукню на урочисте вручення атестата і більш зручний одяг на саме святкування.

Моє ставлення до випускних з садочків та внутрішньошкільних позитивне, хоча загалом батьки часто через ці святкування обурюються. Пригадайте, як було в нас: фотоапарат в одного сусіда на всю вулицю. Встигли пару раз сфотографуватися – добре, не встигли – так і буде. А все це наша пам’ять про наших же дітей. Я збираю всі газетні вирізки, всі дитячі вироби доньки, в нас багато альбомів. Приємні моменти і згадувати хочеться.

Мама Тетяна. Мама, яка двічі вибирала хлопчачий костюм на випускний:

– Для кожної сім’ї випускний – це клопітні витрати, але потім приходить думка, що стараємося ми заради дітей і вони стоять такі красиві! Звичайно, щоб на випускний зібрати хлопця, потрібно менше грошей. Ціни на костюми починаються з суми в тисячу гривень.

Але з іншого боку, дівчина своє випускне плаття може ніколи більше й не одягне, а костюм хочеться вибрати такий, щоб син потім, хоч би декілька разів в ньому вийшов. Старшому костюм пригодився. Одягає його на свята і в університет в ньому ходив. Побачимо, чи молодший свій захоче потім носити.

Щодо дитсадівських та інших випускних моє ставлення лояльне, бажано не перегинати палицю. Та це зауваження більше стосується батьків, бо в дитячому садочку чи в молодшій школі святкування випуску більше потрібно батькам, ніж дітям.

Мама Лариса. Мама, яка здивувала оригінальністю підходу:

– Не думаю що суттєво відрізняються суми витрачені родинами випускниць і випускників. Так, ціни на сукні починаються від двох з половиною тисяч гривень і далі вгору. Вже вдруге я збираю сама доньку на випускний і хочу порадити: думайте головою і підходьте до свята з практичної точки зору. Краще витратити гроші на дороге взуття, ніж на дорогу сукню. Незважаючи на вік, всі жінки люблять, коли їм наводять красу, тому від витрат на зачіску, манікюр нікуди не подінешся.

Я більше пригадую, як готувалися до випуску старшої доньки. Тоді на всіх батьківських зборах, на яких вирішувалися святкові оргмоменти, були присутніми і діти. До їхньої думки ми прислухалися. За віком батьки різні: комусь обов’язково треба, щоб були танці, інші без цього обходяться. Хтось хоче аби їхню дитину знімав відеооператор, дехто навідріз відмовляється.

Діти між собою ровесники, їхні погляди збігаються частіше. Маю прохання до майбутніх батьків одинадцятикласників: не скидайте підготовку свята на одну маму. Коли разом проводиться робота, тоді й нарікань сподобалося-несподобалося нема.

Закінчення садочка чи середньої школи теж подія в житті дитини, її треба святкувати. Кардинально інший погляд на це мають харківські батьки. Так, в той самий рік, коли випускалася зі школи старша донька, я почула про те, що в Харкові, замість потратити зібране на гулянку, батьки однієї зі шкіл віддали гроші на благодійність – для немовлят, котрі потребували операції на серці. Ініціативу однієї школи підхопили й інші. В Харкові щороку школи по черзі відмовляються від помпезного свята заради хворих дітей. В цьому році з телевізійного сюжету я знову почула, що гроші віддали онкохворим дітям.

Добре, коли мами знають все. Сподіваємося їхні думки та досвід для когось стануть доброю знахідкою.

Ірина Правиленко.   (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019