Для чого зламують ICQ і як забезпечити себе від цього

ICQ (I seek you) в перекладі “Я шукаю тебе” – це безкоштовна програма, що дозволяє спілкуватися в режимі онлайн. Програма з’явилася в 1996 році, а через пару років в ICQ вже було зареєстровано більше мільйона чоловік.

Шахраї часто зламують ICQ заради красивого номеру (UIN). Великою популярністю користуються 5- і 6-значні номери, а останнім часом – аккаунти, що дублюють номер мобільного телефону. Вартість злому конкретного номеру складає від 1 до 1500 доларів, залежно від запитів клієнтів і рівня шахрая. Існують цілі інтернет-магазини, що продають «блатні» номери, ціна номера від 0,1$ за семизначний номер і від 1,98$ за шестизначний номер. П’ятизначні номери коштують від 400$ до 12000$.

На жаль, при зломі ви позбавляєтеся не лише номера, але і списку ваших контактів. Також шахраї використовують доступ до чужої аськи для того, щоб «позичити» певну суму електронних грошей у ваших друзів і знайомих – від вашого імені. Суми можуть бути від 1 до декількох сотень доларів. Зазвичай гроші випрошуються у борг у вигляді переказів на існуючі системи електронних платежів, можливі варіанти з передплаченими картами стільникових операторів, або просять поповнити їм мобільний. В результаті знайти шахраїв досить важко, і місцевим відділенням міліції займатися цим не хочеться, оскільки їх рівень підготовки не відповідає існуючим реаліям.

Ще один варіант використання ICQ шахраями – це перехоплення інформації через доступ до архівів програми на комп’ютері власника, і перехоплення самих повідомлень.

Найпопулярніші способи злому ICQ:

1. Якщо в інформаційному полі «Номер ICQ і e-mail» вказана ваша безкоштовна поштова скринька, то, зламавши її, можна отримати новий код доступу до програми на сайті www.icq.com де шахрай просить створити і вислати новий пароль до відповідного номера.

2. Вам приходить посилання на конкретний ресурс, після переходу на який шахрай отримує код доступу до програми. Часто це посилання може прийти від одного з перевірених користувачів, який у свою чергу став жертвою програми шахраїв.

Існують також спеціально створені номери з привабливою інформацією про власників (“Sexy Olga. Симпатична дівчина, стомлена від самотності”). Шахрай або самостійно спілкується з жертвою, або використовує спеціальні програми-боти, що імітують спілкування. Мета: змусити співрозмовника перейти за посиланням – наприклад, пообіцявши показати свою фотографію в голому вигляді. Але замість фотографії жертва отримує шкідливу програму.

3. Використання спеціального програмного забезпечення, що дозволяє підбирати паролі або проникати в незахищені місця програми і дізнаватися ваш пароль. У мережі досить часто продаються цілі бази даних з логінами і паролями до ICQ, які потрапляють туди у зв’язку зі збоями та існуючими витоками на серверах компанії.

4. Використовуючи методи соціальної інженерії, зловмисники розсилають повідомлення за підписом служб підтримки з таким ось текстом:

«Добрий день, Вас вітає система безпеки ICQ. Нам вдалося запобігти спробі викрадення Вашого номера ICQ. Для запобігання цьому надалі, Вам рекомендується вислати свій пароль для його обробки на нашу адресу: ххх@ххххх.хх Відповідь отримаєте протягом години. Спасибі за використання нашої системи».

Як забезпечити ICQ

1. Не натискуйте посилання, які приходять по асьці, – неважливо, від незнайомця прийшло повідомлення або від вашого близького друга. А краще всього поставити захист у налаштуваннях програми, вона заблокує всі інтернет-посилання в повідомленнях, тоді ризикувати своїм номером не доведеться.

2. Уважно ставтеся до підозрілої поведінки знайомих в асьці – це може бути знак, що номер знайомого вкрадений і використовується шахраєм. Якщо із знайомої адреси прислали посилання без коментарів, або з коментарем на іноземній мові – можна хоч би запитати у відповідь “а що це?” (багато шахраїв користуються ботами, які здійснюють лише одноразову розсилку і не вміють відповідати). У відповідь на несподіване прохання перевести гроші також можна поставити пару контрольних питань. А краще всього – продублювати спілкування по інших каналах (телефон). Пам’ятайте, що шахрайські боти швидко вдосконалюються, і незабаром їх буде важко відрізнити від людей.

3. Пароль має бути складним, а це означає, складатися мінімум з 8 знаків, частина з яких має бути цифрами, таким чином, ви ускладните процес підбору пароля. Не використовуйте паролі типу: 123456, qwerty, qwerty123, super, dimon і т.д і тому подібне

4. Не дозволяйте комп’ютеру запам’ятовувати пароль, не зберігайте його в документах.

5. Не приймайте файли від незнайомих людей.

6. Не забудьте ввести свою e-mail адресу у вікні даних користувача, це вам допоможе в разі втрати паролю або крадіжки вашого облікового запису. А ще краще – введіть декілька ваших e-mail адрес в полі “Основний e-mail” тільки по черзі (ввели одну адресу, зберегли дані, видалили перший, ввели наступний і зберегли і так далі) У ваших даних не буде видно попередніх введених адрес, але вони збережуться на сервері і це вам допоможе повернути обліковий запис. Також не забувайте ставити відповіді на секретні питання.

7. Постарайтеся не використовувати ICQ на публічних комп’ютерах, в інтернет-кафе, бібліотеках, комп’ютерних клубах. А, використовуючи, ніколи не ставте галочку запам’ятовування пароля і завжди виходьте з месенджера по завершенні роботи. Але пам’ятайте, що в локальній мережі, якою ви користуєтеся може знаходитися спеціальна програма для вилову паролів ICQ.

8. Не використовуйте програми молодше ICQ Lite – вони влаштовані так, що якщо ви навіть не ставили галочку збереження пароля, він фіксується програмою і у випадку якщо вірус уразить ваш комп’ютер, ви можете втратити свій номер.

9. Відключіть у налаштуваннях ICQ відображення вашої IP-адреси та інших ідентифікаторів.

10. Виставте опцію приховування вашої email-адреси.

11. Не забудьте поставити на свою машину антивірус і фаєрвол.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019