День святого Валентина: як попасти подарунком в серце

День святого Валентина

Серед безлічі свят є одне, яке вирізняється особливою вишуканістю у виборі подарунка, – День святого Валентина. У це свято будь-яка дрібничка говорить багато про що, оскільки це день прояву таємних почуттів, день зізнань.

У день святого Валентина навіть сором’язлива і нерішуча людина може сказати коханій про свої почуття. Або за нього це зробить подарунок, навіть самий незначний – листівка, сердечко, цукерки.

До нашої країни день всіх закоханих прийшов із Західної Європи на початку 1990-х років, переступивши рамки католицької церкви і ставши всенародним. Разом з тим у наших предків теж було своє свято закоханих, яке відзначалось 8 липня і було пов’язане з історією любові Петра й Хавронії.

У європейських країнах День святого Валентина відзначається з ХIII століття, а в США – з 1777 року. Витоки цього романтичного свята відходять в історію Римської імперії – саме в лютому у стародавніх римлян наступав Новий рік, що збігається з настанням весни. І якщо у нас дівчата ворожать на Хрещення і Різдво, то в Європі залишилася традиція ворожити на ім’я судженого 14 лютого, у Валентинів день.

“Валентинки” зазвичай мають форму серця, а в Європі їх прийнято писати зміненим почерком або лівою рукою і не підписувати. У цьому суть послання – об’єкт любові повинен сам здогадатися, хто прислав йому “валентинку”.

Червоні троянди теж є символічним подарунком у День святого Валентина. Історія античного язичництва свідчить, як богиня кохання Афродіта, поспішаючи до коханого, наступила на кущ білих троянд і поранила ногу, заливши троянди своєю кров’ю. Саме тому троянди є символом кохання.

Зазвичай всі подарунки у Валентинів день нагадують за формою сердечко – будь то солодощі, повітряні кульки, листівки чи сувеніри.

Як сьогодні відзначають це свято звичайні люди в інших країнах? Що вони дарують один одному? Більшість європейців і американців не люблять “обязалівку” щодо подарунків і підходять до свята більш творчо. Здавалося, чого простіше – “відкупитися” від друга або подруги цінних презентом? Ні і ще раз ні! Закохані в різних країнах буквально творять чудеса винахідливості.

Кілька прикладів: чоловік англійки Мері прив’язав до себе дві подушечки, обмотав довгою стрічкою з бантами і постав перед своєю прекрасною половиною. Подушки, природно, були другим подарунком. Чоловік Кларісси витоптав у снігу на галявині під вікном слова “Я тебе люблю”, причому зробив це рано вранці, поки дружина спала.

У американських закоханих є шанс перевершити всіх – космічний супутник Mars Global Surveyor сфотографував на поверхні Марса плато, що має форму серця. Плато має приблизно 255 метрів в поперечнику і розташовується недалеко від південного полюса Червоної планети. Це вже другий малюнок марсіанської “валентинки” (в 1999 році було сфотографовано іншу ділянку планети, де також легко вгадується стилізоване сердечко).

Популярним подарунком у США є і так звана Рукавичка святого Валентина. Це подвійна рукавиця, в яку поміщаються дві руки: можна разом гуляти взимку, сидіти на лавці в парку, кататися на ковзанах, тримаючись за руки…

Збираючись що-небудь подарувати коханій людині, намагайтеся не потрапити в незручне становище! Зазвичай так виглядає той, хто дарує інтимні речі, шампуні від лупи, дезодоранти від запаху поту, креми від прищів та зморщок. До розряду таких “шедеврів” належать і картини “невідомих кистей” (та ще з вимогою, щоб їх повісили на видному місці!), хом’яки, кошенята, щенята …

Намагайтеся не розповідати, скільки праці, часу і грошей коштували пошуки та купівля подарунка. Пам’ятайте, що подарунки бувають не лише милими та бажаними, але й нетактовним, двозначними, просто образливими. Гарний подарунок не повинен бути річчю першої необхідності. Постарайтеся помітити, чого не вистачає у вашого коханого – можливо це футляр для мобільника чи окуляри? Вдалий подарунок найчастіше “прикладний” – не картина, а рамка, не чайник, а підставка під нього. Такі подарунки рідше опиняються в коморі, особливо якщо це дизайнерські знахідки й новинки…

Подарунок на День святого Валентина не обов’язково повинен бути матеріальним – це можуть бути власні вірші чи пісня, допомога по дому, своє товариство, але в особливій атмосфері. Наприклад, спільна поїздка в який-небудь романтичний куточок за містом, улюблене кафе чи ресторан, похід у театр на прем’єру. Запрошення можна вкласти в букетик квітів або в “валентинку”… Головне – бути оригінальним, уникати шаблону і зробити свято незабутнім на весь рік!

Про важливу місію подарунка, його роль у нашому житті говорить хоча б такий факт: ще при царському дворі існувала спеціальна служба, схожа на розвідувальний орган. У її місію входило дізнатися, в якій країні, який государ або міністр має схильність до тих чи інших подарунків. Сьогодні у нас знову стає модним дарувати невеликі знаки уваги колегам, друзям і, звичайно, коханим. А День святого Валентина – неповторний привід подарувати коханим весь світ. Даруйте натхненно, щедро і щиро! Слідуйте своїм покликам, відроджуйте забуті звичаї та придумуйте нові…

http://novosti.ua/

 

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2018