Декларування доходів одноосібниками: як це відбувається у Новомиргородському районі?

До 1 травня подати декларації повинні не тільки посадовці та депутати різних рівнів, але й інші категорії населення, зокрема одноосібники, які самостійно обробляють свої власні земельні наділи. А після того, як будуть подані декларації, у термін до 60 днів сплатити 18 відсотків від задекларованого прибутку до бюджету.

Так само 18 відсотків сплачують вчителі, медики, працівники промислових чи сільськогосподарських підприємств – просто з них ці кошти вираховують у бухгалтерії і люди їх навіть в руках не тримають, просто знають, що «чистими» отримають менше, ніж написано в окладі.

Та з одноосібниками так не виходить – по-перше, з грошима, які вже потримав у руках, розлучатися значно важче, ніж з «віртуальними». По-друге, недалекоглядні законодавці вимагають від селян подавати декларації не до Нового року, а до 1 травня наступного року. Тобто сплачувати податок теоретично люди повинні після посівної і до того, як зберуть новий врожай. Для багатьох це стає проблемою.

– У Новомиргородському районі нараховується близько двох тисяч одноосібників, податкові декларації подали близько 700 осіб, – коментує начальник Новомиргородського відділення Новоукраїнської ОДПІ Світлана Чорна. – Причому навіть ті, хто подає інформацію про прибутки, намагається применшити їхню суму. Виходить, що доки землю обробляли великі сільгосппідприємства, врожайність була високою, а як тільки земля перейшла до одноосібників врожайність зразу впала до 10 центнерів з гектара.

Про те, що люди не хочуть їхати до податкової, і говорити не варто. Одноосібники думають, що коли земля була в оренді сільськогосподарського підприємства, то вони прибутковий податок не сплачували, тому й зараз можна уникнути цього. Насправді вони одержували орендну плату, з якої бухгалтерія підприємства вже вирахувала суму податку й сплатила до бюджету.

Для того, щоб люди у гарячу весняну пору не відривалися від своїх справ на весь день, податківці самі виїжджають у села. Результати різні: з Панчевого ми привезли 60 декларації, причому одноосібники показали нормальні прибутки, з Турії привезли 30 декларацій. Правда, там менше одноосібників, ніж в Панчевому, тому не можу сказати, що мешканці цього села не проявили належної активності. А от після виїзду в Костянтинівку залишилися специфічні враження – декларації подали лише вісім осіб, люди прийшли не подавати декларації, а скандалити.

Подібна ситуація кілька років тому у Коробчиному – податківці приїхали, щоб люди могли здати декларації за місцем проживання, а люди закрили їх в приміщенні і викликали журналістів з каналу «1+1». Врешті з’ясувалося, що вони злякалися переслідування за вирощування тюльпанів, але нашим співробітникам від того не легше було. І декларування зірвали, і нерви людям вимотали. Наші співробітниці після того боялися їздити на місця.

Одноосібники кажуть: «Чому держава посягає на наші прибутки, вона нам нічого не дала!». Як же не дала? Землю ви отримали від держави, але вона зобов’язала вас сплачувати податки з одержаних від землі прибутків. Цей податок йде до районного бюджету, того самого, який фінансує школи, лікарні.

Всі кричать, щоб не закривали школи, а наповнювати бюджет, з якого їх фінансують, ніхто не хоче.

Міський, сільський чи селищний голова, який кожного одноосібника знає, не відчуває потреби проводити роботу по збору цього податку, бо не до бюджету сільської, міської чи селищної ради потраплять ці гроші. Гадаю, ситуація зміниться, коли будуть організовані територіальні громади і податки будуть концентруватися у кожному конкретному регіоні.

Статтю 67 Конституції України ніхто не відміняв – і податок повинен платити кожен, хто отримує прибуток. Декларування – не добровільний вчинок, а обов’язок кожного, хто отримує прибутки.

Олена Белінська.   (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019