Де будуть лікуватися новомиргородці після медичної реформи?

Медична реформа викликає бурхливі емоції – від радості (нарешті щось зміниться) і до скепсису (чи на краще будуть зміни?).

Плітки про реформи ходять різні, включаючи таку, що нашу лікарню просто закриють. Правда ж у нашому випадку – досить хитра штука. Проти закриття лікарні жителі міста вийшли б на акції протесту, а от проти обмеження функціоналу протестувати люди не підуть. Можливо, тому у перспективі при створенні госпітальних округів лікарню у Новомиргороді мають залишити, проте лише планового лікування.

Що це значить?

За перспективними планами, будуть створені лікарні планового та інтенсивного лікування. Лікарні планового лікування не матимуть, наприклад, права надавати послуги оперативного втручання. Таким чином, навіть гінекологічне відділення за своїм функціоналом наближається до жіночої консультації – ніякого кесаревого розтину, ніякого іншого втручання лікар робити не матиме права. Так само будуть зв’язані руки у травматологів.

Новомиргородське РТМО перетвориться на таку лікарню, яка є у Капітанівці, у Коробчиному чи Петроострові.

А де ж можна буде одержати інтенсивну медичну допомогу?

Існує два плани розподілу області на госпітальні округи. Перший опублікований на офіційному сайті департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА. Відповідно до цього плану буде створено 4 округи – Західний, Центральний, Кропивницький та Олександрійський. Новомиргородський район разом з Маловисківським, Новоукраїнським, Добровеличківським та Новоархангельським районами утворюють Центральний госпітальний округ. І лікарні інтенсивної медичної допомоги будуть у Малій Висці, Добровеличківці та Новоукраїнці.

За іншими даними, опублікованими прес-службою «Українського медичного часопису», госпітальних округів буде лише три – з центрами у Кропивницькому, Олександрії та Добровеличківці. Якщо все піде за цим планом, Новомиргородський район відійде до Кропивницького госпітального округу. Сюди ж увійдуть міста Кропивницький, Знам’янка, Маловисківський, Новомиргородський, Кіровоградський, Долинський, Олександрівський, Бобринецький, Новгородківський, Компаніївський, Устинівський райони.

Інтенсивне лікування можна буде одержати в обласному центрі, Кіровоградській ЦРЛ, а також у Малій Висці, Знам’янці, Бобринці та Долинці. У Новомиргороді, як і за попереднім планом, будуть надавати послуги планового лікування.

І це попри те, що у Новомиргородський стаціонар вкладено чимало коштів – як бюджетних, так і благодійних – і на ті відділення, де проводиться інтенсивне втручання, скарг тривалий час практично немає!

А тепер – вишенька на тортик!

Законодавство не передбачає ніяких громадських обговорень при створенні госпітальних округів. Пропозиції щодо їх формування подають облдержадміністрації, а затверджують їх на рівні Міністерства охорони здоров’я. І після того, як округи будуть затверджені, змінити щось вже буде неможливо.

Найбільше хвилюються з приводу прийдешніх змін, до речі, навіть не пацієнти – чимало людей не замислюються про медицину, доки не «припече»,а самі лікарі – бо вони стикаються з проблемами в галузі щодня. І саме тому на засідання постійної комісії з питань праці, соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, культури, роботи ЗМІ, молодіжної політики та спорту районної ради завітав голова профспілкового комітету галузі охорони здоров’я Андрій Матушек, який звернув увагу депутатів на деякі нюанси реформи і закликав клопотати перед Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації про те, щоб у Новомиргороді лікарня мала право надавати як планове, так і інтенсивне лікування. Підтримав таку ідею й начальник РТМО «Новомиргородське» Сергій Пойда.

Члени комісії погодилися, що це було б оптимальним рішенням для нашого району, врешті, просто шкода, щоб така матеріальна база пропадала.

Чи зможуть наші посадовці вплинути на рішення посадовців обласного рівня, покаже час.

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019