Чим живе сьогодні новомиргородське лісництво?

Новомиргорське лісництво – підрозділ Державного підприємства „Олександрівське лісове господарство”. Воно замає площу 3405 гектарів лісового фонду. Як і чим живе сьогодні лісництво? NB за сприяння співробітників Новомиргородського лісництва шукала відповіді на ці запитання, що актуальні для читачів.

Чи дійсно ліс самовідновлюється і його можна вирубувати скільки хочеш?

Це хибне твердження! На території нашого району щороку площі лісових насаджень збільшуються. Основне завдання лісівників – охороняти та примножувати зелені насадження. Приміром, цього року восени планується посадити 5 гектарів молодого лісу на так званих галявинах. Успішний ріст рослин залежить від кліматичних умов і людського фактору. Наприклад, біля Коробчиного росте ліс. Його доповнювали протягом трьох років.

Лісові насадження – справа досить затратна. Для того, щоб на рівній площі посадити гектар лісу на технічні витрати та посадковий матеріал потрібно тисячі гривень. Якщо під заліснення виділили яри й косогори, всі роботи обійдуться дорожче, бо їх виконуватимуть вручну. Плюс – окремі витрати на догляд молодих насаджень протягом перших кількох років їх росту.

Найголовніша проблема – відсутність державного фінансування на нові лісові насадження. Розраховувати можуть лісники тільки на власні грошові надходження.

То де тоді лісники беруть гроші для створення нових насаджень?

Основні доходи – реалізація сіянців та декоративно-посадкового матеріалу. Лісництво займається вирощенням сіянців не тільки звичних для нас лісових культур, але й декоративних насаджень – від спіреї й до колоновидних канадських ялинок. Та, на жаль, більшість людей купують такі рослини у перекупників вдвічі-втричі дорожче, ніж коштують вони у лісництві. Для лісників немає великої різниці, продавати оптову партію чи кілька саджанців приватній особі, ми готові до співпраці в різному форматі. Звертайтеся напряму до виробника – матимете можливість зекономити.

Лісників можна назвати й монополістами у сфері вирощення новорічних ялинок. Вони бережно і ретельно ставляться не лише до догляду за цими насадженнями, а й до охорони. І придбати гарні деревця напередодні Нового року можна значно дешевше, ніж у перекупників на базарі.

Для нашого району актуальним залишається питання дров для опалення житлових будинків. Де і за скільки їх можна придбати?

Браконьєри активно «проріджують» лісосмуги. І вже не перший рік. Зараз з винищувачами лісосмуг почали боротися правоохоронці та лісова охорона. Так, у сусідніх районах деяким таким «підприємцям» впаяли мільйонні штрафи. У нас до правоохоронців зверталися орендарі, які виступили охоронцями зелених насаджень.

До 15 червня діяв мораторій на вирубку лісу. Це було пов’язано з життєвим циклом тварин і птахів – не можна їх турбувати в момент, коли з’являється потомство. Зараз період мораторію закінчився, проте санітарна вирубка поновиться лише коли будуть прийняті нові правила її проведення. Суцільні вирубки на території Новомиргородського лісництва не проводяться.

Як тільки розпочнеться рубка придбати дрова можна буде у лісництві. Коштуватиме кубометр дров 384 гривні. До речі, минулого року лісництво продало 487 кубометрів дров. Такі дрова – це деревина діаметром від 5 сантиметрів. А весь хмиз, який не відповідає цим стандартам, залишається в лісі. І не забороняється його брати для своїх потреб. За такі дії нікого переслідувати не будуть, на відміну від самовільних вирубок. Хоча хмиз й не користується популярністю у господарів.

Олена Белінська.   (NB)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019