Чи знають наші медики як заповнювати медичні довідки?

Новомиргород

Немає жодної людини, що не проходипа б модогляд чи не отримувала відповідну довідку про його походження. Найпоширеніші медичні довідки для абітурієнтів, які необхідно подати при вступі до ВНЗ.

Відповідно до українського законодавства, форма медичної довідки для вступу до ВНЗ – це 086/о. Даний документ необхідний абітурієнту при вступі до вищого навчального закладу, а також до установ середньої професійної освіти.

Вже на цьому тижні майбутні студенти розпочали проходити медогляд. Адже лід час вступної кампанії вони мають надати таку довідку. Але в деяких з них почали виникати певні проблеми. Що ж, не дивно! Новомиргородська медицина завжди знайде чим виділитися – чи то знаннями, чи то незнаннями. Бо кожен з нас може розповісти свою історію взаємовідносин з нею.

Цього разу конфліктні питання виникли щодо заповнення графи про «найменування учбового закладу, роботи, куди подається довідка».

Зараз абітурієнти мають право подавати не одну заяву на вступ до ВНЗ. Вони обирають декілька інститутів чи університетів, чи інших навчальних закладів. Виходячи з цих міркувань, дехто з них просив в цій графі вказати декілька навчальних закладів.

Ось тут і виникли питання. І розпочався медичний «футбол» – це коли тебе з одного лікарського кабінету направляють в інший. І добитися правди чи результату в такому випадку буває вкрай важко. І що вже говорити про дітей! Більшість з них цю медкомісію проходять самостійно, бо нібито вже дорослі, можуть впоратися. Та й у більшості випадків батьки на роботі і допомогти саме в цей час дитині не можуть.

А їм, наївним, розпочинають говорити то одне, то інше. Спочатку хірург відмовився вказувати у довідці декілька ВНЗ, наполігши, щоб дитина вибрала тут і відразу один вуз – тим самим порушуючи її права. Потім інші посадовці поліклініки лише розвели руками, те ж зробили і в реєстратурі, мовляв, якщо хірург не бажає, то чому повинні робити це ми. Отож, ніхто з усіх вищезгаданих не мав ніякого бажання чимось допомогти чи пояснити дитині.

Я не розумію, чи медики не знають нюансів заповнення медичних довідок? Ці комісії проходять безліч дорослих і дітей. Чи ніхто з них не може підказати цим дітям, абітурієнтам, які лише починають вчитися жити і бути самостійними, що в цій графі взагалі можна не вказувати вищий навчальний заклад? Чи може досі ніхто з них цього не знає ? А діти нервують…

Так от, для вас, любі медики, відповідаю на питання: що писати в «Найменування учбового закладу, роботи, куди подається довідка» – даний пункт заповнювати не обов’язково! І не потрібно мучити дітей, і не потрібно їх ганяти з кабінету в кабінет по всіх поверхах, вже зараз формуючи у них негативне, м’яко кажучи, ставлення до вас. Просто не заповнюйте цю графу!

Також ще хотілося б повідомити майбутнім студентам про те, що дана довідка входить в список необхідних для вступу документів для певних спеціальностей, таких як “хореографія”, “здоров’я людини”, “фізичне виховання” та інших. Чи потрібна вона для вашого ВНЗ – уточнюйте в правилах вступу або в приймальній комісії.

Довідка, звісно, видається в поліклініці. Строк діі довідки: З місяці, б Місяців, або 1 рік. Самі лікарі говорять, що місяць. Деякі ВНЗ вимагають довідку видану в червні. Станом на дату написання цієї статті Ви вже можете почати проходити медогляд.

Скільки довідок потрібно робити, якщо я хочу подати документи в n ВНЗ і на m напрямів у кожному?

15 довідок точно не потрібно робити! У більшості вузів приймають копії довідок, що б там не говорили лікарі. Тому переважній більшості буде достатньо 1 оригінал і кілька копій, в залежності від кількості ВНЗ, куди плануєте вступати.

Скільки часу потрібно для отримання довідки?

Від 1 дня, до безкінечності. Зазвичай 2 дні, з яких у перший день ви робите аналізи та робите флюгографію, якщо до цього ви її робили більше як півроку тому. Але у нас чекати доведеться тиждень. Також для отримання довідки необхідно отримати лист щеплень (прививок), які або переписують в довідку, або ідуть додатком до довідки.

А. Кравцова. (Новомиргородщина)

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019