Чи є різниця між макаронами і… макаронами

Достеменно невідомо, де саме виникли перші макарони і кому ми зобов’язані їх появою. Чи то стародавнім етрускам, чи то китайцям, чи то кочовим арабським племенам. Ученим-археологам до цих пір важко з присудженням пальми першості.

Як би там не було, але привезений декілька сотень років назад з далеких країн ниткоподібний продукт з муки і води, простий у приготуванні і зручний у зберіганні, дуже швидко завоював популярність в країнах Західної Європи, а потім і в усьому світі.

В Італії макаронні вироби і зовсім набули статусу національного продукту, отримали загальну назву – «паста» (до речі, це слово означає не лише макарони, але і їжу взагалі). Більш того, вони стали невід’ємною частиною традиційної італійської кухні. Сьогодні ніхто не буде сперечатися з тим, що саме в цій країні виготовляють найкращі макарони в світі. У чому криється секрет феноменального успіху?

Будь-який шеф-кухар скаже, що справжня паста має бути виготовлена з муки, отриманої з твердих сортів пшениці, і води. Все! Інших інгредієнтів технологія не передбачає (ну, хіба що шпинат, морква або інший натуральний компонент буде додано при випуску спеціальних кольорових сортів пасти).

Більшість же вітчизняних макаронних виробів виготовляються зі звичайної хлібопекарської муки (або, в кращому разі, пшеничної крупки), часто з різними кулінарними добавками, стабілізаторами смаку і кольору. І це вже не макарони, а хлібобулочна продукція. В процесі приготування такі макарони склеюються, розварюються і виглядають не завжди естетично.

Крім того, існує різниця в поживній цінності макаронних виробів з муки твердих і м’яких сортів пшениці. Справжня паста містить багато білка. Макарони ж із хлібопекарської муки по суті – той же хліб і, відповідно, мають подібний до хліба склад. До речі, від підвищеного вмісту вуглеводів, властивого хлібобулочним виробам, як раз і повніють. Не від пасти. Отже, закореніла в народі думка про шкоду макаронної дієти вірна лише частково. Макарони макаронам – різниця.

Імпортні бренди постачаються на український ринок у фірмовій упаковці. Українською мовою перекладається далеко не вся інформація. Дещо залишається «за кадром». Або, що вельми характерно для імпортованої італійської пасти, частина інформації переводиться в площину загальноприйнятих маркувань і кодів. Але звідки середньостатистичному покупцеві знати офіційну макаронну «мову»?

Власне, від споживача цього і не вимагається. Досить пам’ятати, що «кодується» тільки високоякісна продукція. Наприклад, напис італійською «Pasta di Semola di Grando Duro» вказує на те, що макарони виготовлені з муки, отриманої з пшениці твердих сортів (україномовний аналог на перекладених етикетках виглядає як напис «група А, клас 1»). Якщо подібних ідентифікаційних написів на упаковці з макаронами немає, значить, перед покупцем якийсь «макароноподібний» продукт, а не справжня паста.

На сьогоднішній день існує неймовірна кількість макаронних виробів самих різних форм і розмірів. Але найпопулярнішими у всьому світі залишаються класичні макарони у формі порожнистих трубочок. Італійці говорять, що до їх винаходу доклав руку якийсь шинкар Марко Ароні (італієць, звичайно ж). Існує думка, що його дочка, маленька дівчинка, гралася на кухні з шматочками тіста, згортала їх в трубочки і розвішувала сушитися на вірьовках для білизни. Ароні ж був людиною господарською і, ймовірно, економною. Щоб добро не пропало, він зібрав висохле тісто, зварив його, приправив томатним соусом і… продав відвідувачам свого закладу під виглядом нової страви. Ті, продегустувавши, прийшли в цілковите захоплення і попросили добавки. Заповзятливий Марко Ароні тут же включив нове блюдо до меню, не забувши дати йому своє ім’я.

Правда це чи вигадка – ніхто точно не знає. Легенда в жодному офіційному джерелі не зафіксована і є лише плодом усної італійської народної творчості. Проте, макарони від цього зовсім не втрачають популярності. Швидше, навпаки. Приємно усвідомлювати, що найпопулярніший у світі продукт було випадково винайдено дитиною. Це ще раз доводить, що все геніальне просто. Як завжди.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019