Чи варто тонувати скло в автомобілі

Дехто вважає, що воно спотворює автомобіль. Інші гадають, що воно – невід’ємний атрибут стилю. Його хочуть видалити і планують зробити. Але не знайшлося нікого, хто сказав би «мені все одно, є воно чи ні». Натомість про нього скупчилася гора питань, на які ми зараз спробуємо знайти відповідь.

Що таке тонування?

Банальне питання – банальна відповідь: тонування скла – якщо поза заводом, то це нанесення на нього спеціальних матеріалів – світлофільтрів, що змінюють його колір і світлопропускні властивості.

Як воно робиться?

Існує два способи тонування. Перший – це напилення на внутрішню сторону скла тонкого шару металу або полімеру. Інший – обклеювання скла зсередини кольоровими плівками.

Що дає тонування?

Перше – це, власне, те, заради чого воно і робиться, – затемнення скла. Як результат – створення приємнішої внутрішньої атмосфери в машині і обмеження можливості огляду салону ззовні, що для багатьох також має значення. При цьому затемнений салон менше вигорятиме від сонця. Не варто забувати і про естетичну складову.

Крім цього, тонування плівкою додатково зміцнює скло, перешкоджаючи утворенню дрібних осколків. Особливо корисно це при тонуванні вітчизняних машин, бокові вікна яких при аварії розсипаються на дрібні крихти. В автомобілів для спорту нерідко скло спеціально обклеюються безбарвною плівкою – для зміцнення.

Що можна тонувати?

У машині тонувати можна все скло: лобове, заднє і бокові, всю оптику: фари і задні ліхтарі, крім того – дзеркала.

Чи треба знімати скло?

При тонуванні напиленням – треба. При тонуванні плівками скло не знімають. В деяких випадках може знадобитися лише демонтаж декоративних елементів, накладок і ущільнень.

Чи можна робити тонування на склі з нитками обігріву?

Можна. Якісна плівка витримує високі температури і обігрів їй не страшний. З тонуванням напиленням питання складне. Тут можливе обсипання матеріалу уздовж нитки нагріву через різницю в коефіцієнті температурного розширення.

Як реагує тонування на морози і спеку?

Якісне тонування не боїться ні сильних холодів, ні сильної спеки. Від сонця не вигоряє.

Що означає «якісне» або «неякісне» тонування?

Якість тонування визначають дві складові: матеріал і виконання робіт, від яких залежить результат. Скло має бути покрите повністю, без усяких світлих смужок по краях. Ніяких пузирів, відшаровувань і заломів плівки. Колір має бути всюди однаковим. Не повинно бути оптичних спотворень і райдужних розводів.

Наскільки довговічне тонування?

На станціях дають гарантію в середньому від 1 року до 2 років. Але на практиці якісно зроблене тонування може простояти і багато довше, перш ніж на ньому почнуть з’являтися потертості і подряпини.

Скільки коштує тонування?

Залежно від автомобіля, площі та конфігурації скла, середня вартість по Києву складає від 100 до 300 доларів за машину.

Чи багато варіантів за кольором?

При тонуванні плівкою число варіантів дуже велике. Гамма кольорів і варіації практично не піддаються обліку. Тут синьо-фіолетові, димчасті, зеленуваті, коричневі та інші тони. Є плівки з дзеркальним ефектом, є двоколірні, є з малюнком.

Чи можна зробити тонування самому?

Тонування напиленням – не можна, оскільки потрібне спеціальне обладнання. Тонування плівками – теоретично можна. Але, як було сказано вище, для якісного результату потрібні навики в роботах по тонуванню, знання нюансів. Отже швидко і просто, та при цьому і добре, – не вийде.

А чи можна зняти старе тонування не пошкодивши скла?

Можна, це називається розтонуванням. При тонуванні плівками стару видалити можна завжди. Коли це робиться на станції «відмочуванням» у спеціальному реактиві, скло не пошкоджується і його прозорість не страждає. При тонуванні ж напиленням складніше: більшість напилень видалити без шкоди для скла не можна.

Чи допускають тонування Правила дорожнього руху?

Якщо є обидва зовнішні дзеркала, то на задньому склі (включаючи бокові) тонування може бути будь-якого кольору і інтенсивності – хоч закрась їх фарбою. Але спереду – в т.з. зоні огляду водія – світлопропускання скла повинно бути не менше 75% на лобовому склі і 70% на передніх бічних. Дзеркальний ефект тут не допускається.
Тому, для дотримання Правил, спереду можна зробити хіба що тільки дуже «легке» тонування.

Хто перевірить?

Вся суть можливої проблеми не в проходженні техогляду і не в претензіях інспектора ДПС. На правильність тонування обов’язково зверне увагу страхова компанія, коли виникне питання про виплату страховки. І якщо експертиза страхувальника визнає, що тонування не відповідає стандарту – у виплаті буде відмовлено на абсолютно законних підставах.

Теги
Поділитися

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019