Чого не треба робити за кермом

Якщо ви лише нещодавно сіли за кермо, то ця тема для вас. Сьогодні ми поговоримо про те, чого не можна робити за кермом. Багато водіїв не приділяють даним порадам уваги, тому заборонені дії перетворюються на погану звичку і приводять до скоєння ДТП. Отже, приступимо.

Погляд водія

Під час руху не можна дуже сильно концентрувати свою увагу на автомобілі, який рухається попереду вас. Привчайте себе дивитися в широкому діапазоні на дві, три машини вперед і краєм ока контролювати обстановку позаду авто. Цей навик приходить з часом, але його потрібно тренувати. Якщо дозволяє обстановка, то дивіться через скло переднього автомобіля і головне – аналізуйте обстановку, передбачайте його дії і вчасно приймайте рішення про маневр.

Не можна триматися за кермо

Їзда багатьох новачків нагадує спроби періодичного управління автомобілем, водій просто тримається за кермо, а не впевнено управляє автомобілем – судорожне перебирання руками по рульовому колесу, нервове смикання перемикачів повороту і так далі. Привчайте свої руки до впевненого управління, при цьому кожна рука виконує свої функції – ліва більшою мірою виконує функції управління і відповідає за включення покажчиків повороту, права постійно курсує від рульового колеса до важеля перемикання передач, в управлінні їй відноситься допоміжна роль. Вчіться крутити кермо однією рукою, це допоможе вам швидко маневрувати на маленькій швидкості. Загалом, автомобіль повинен відчувати руку господаря, а не мокрі від поту пальці горе-водія.

Швидкісний режим

Без дотримання швидкісного режиму ви далеко не заїдете. Яким би «крутим» не був ваш автомобіль, є свої обмеження за швидкістю при проходженні поворотів. Краще не ризикувати і скинути швидкість перед поворотом, ніж наражати своє і життя пасажирів на небезпеку.

Крутити головою по сторонах

Подібна ситуація виникає, коли ви шукаєте потрібну вулицю або вказівник. Вам доводиться відволікатися від управління, що може привести до створення аварійної ситуації. В цьому випадку можна дати хорошу пораду – перебудуйтеся в правий ряд, понизьте швидкість, а краще зупиніться і зорієнтуйтесь. Головна небезпека – це втрата контролю над автомобілем, при цьому він може змінити напрям руху і виїхати на зустрічну смугу.

Не можна дивитися на органи управління

Точніше не можна дивитися на важіль перемикання передач і педалі, необхідно привчати себе до автоматичних «сліпих» рухів. Допомогою в цьому може служити візуальне уявлення дії, адже всі рухи йдуть від голови, спочатку з’являється думка, потім скорочення м’язів. Тому можна уявити порядок ваших рухів подумки, сісти на стілець і, дивлячись перед собою, руками і ногами виконати маніпуляції з органами управління при зрушенні з місця, перемиканні передач «вгору» і «вниз». Хай це виглядатиме безглуздо з боку, але після подібних вправ ви набудете міцного навику.

Менше розмовляти і слухати музику

Музика в автомобілі може як нашкодити водієві, так і допомогти в управлінні автомобілем. Фізіологія людини не дозволяє одночасно робити декілька справ і зберігати граничну концентрацію на кожній з них. Тому водій–професіонал на перше місце ставить управління автомобілем, все решта – другорядне. Музика повинна грати на загальному фоні і діяти на нервову систему заспокійливо, тоді водій відчуває себе впевненіше, а надлишок нервового збудження не дозволяє наробити дурощів. Розмови з пасажирами небажані, якщо вже робите це, то не повертайте голови і не втрачайте концентрації. В цілому, уміння робити декілька справ одночасно залежить від інтелектуальних здібностей людини, але є і такі водії, які ніколи не навчаться цьому. Особливу увагу слід приділити розмовам по мобільному телефону. Невже все такі бідні, що не можуть дозволити собі купити гарнітуру hands-free, адже провідна коштує не більше 50 гривень, бездротова – 200 грн. Повірте, ваше життя коштує набагато дорожче.

Куріння за кермом

Палити взагалі шкідливо, тим більше за кермом. Нікотин впливає на судини головного мозку і діє на зразок алкоголю, тільки більш короткочасно. Окрім цього, дим може дратівливо впливати на слизисту оболонку ока, що зменшує оглядовість, при викиданні сигарети, що горить, з вікна автомобіля, вона може потрапити в заднє бічне вікно машини. Попіл від сигарети може впасти на одяг або відкриті ділянки шкіри або ви можете взагалі її випустити на підлогу. Загалом, від куріння в автомобілі у декілька разів більше проблем, ніж у звичайному житті, тому краще всього взагалі утриматися від даного заняття.

Таким чином, ось основні «табу» чого не можна робити в машині, зробіть їх обов’язковими до виконання і ваше водіння завжди буде безпечним.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019