Боротьба «Партії регіонів» за контроль над країною почнеться з місцевих рад

Напевно, ще ніколи ми з вами так жорстоко не помилялися, як тоді, коли думали, що другий Майдан став точкою неповернення в минуле. Сьогодні ж ми спостерігаємо, як ті, хто підтримували злочинний режим Януковича, що призвів до наймасовішого в новітній історії України народного повстання і людських жертв, сприяв окупації Криму і Донбасу – мобілізувалися, щоб окупувати місцеві ради і ключові посади в органах місцевого самоврядування в регіонах. На виборах 25 жовтня вони спробують знову потрапити у владу, розіклавши яйця в різні кошики, точніше партії, в тому числі й так звані партії Майдану. І якщо перебіжчиків, які перейшли з «Партії регіонів» зокрема в «Солідарність» зрозуміти можна, їм, за великим рахунком, байдуже, з ким іти у владу, то провладну партію, яка їх прихистила, зрозуміти складно. Як би там боти Банкової не піднімали в соцмережах на сміх схильних панікувати і в усьому бачити зраду, але коли ці песимістичні настрої передаються всій країні по мірі оприлюднення списків БПП, тут уже не до сміху. І списувати все на масовий психоз, обумовлений війною, владі буде дедалі важче.

Майбутні місцеві вибори можуть стати не просто поверненням регіоналів у місцеві ради, а й передумовою для повернення тотального контролю над країною. Не випадково колишній заступник голови президентської адміністрації Януковича і найбільший в історії області губернатор-популіст Сергій Ларін очолив партійний список переродженої в «Опозиційний блок» «Партії регіонів» до обласної ради і заявляє про наміри стати її головою, промінявши мандат народного депутата на життя в центральноукраїнській глибинці. Його соратник по партії Олександр Вілкул теж готовий проміняти столицю на рідні пенати та висувається у мери Дніпропетровська. Чим же викликана така раптова туга за провінцією в колишніх представників ПР? Все просто, опинившись у меншості у ВР та втративши ключові посади в країні, вони опинилися поза бюджетними потоками, а це все одно, що залишитися без рук. А тут ще й інфляція знецінила всі нажиті непосильною працею заощадження. Це пересічні українці можуть жити на ту саму тисячу гривень, навіть коли вона знецінилася по відношенню до долара в чотири рази.

Обрання на ключові посади органів самоврядування, по-перше, убезпечить поплічників Ларіна від люстрації, яка не поширюється на чиновників на виборних посадах, а по-друге, забезпечить їм контроль над такими бажаними грошовими потоками. Як уже цим розпорядитися, щоб на наступних парламентських виборах повернутися до Верховної Ради і бути вже не в меншості, а в більшості й повернути владу в країні, вони знають. Ми це вже проходили в 2010-му і 2012-му.

Якщо раніше «погрози» Ларіна стати на чолі обласної ради і області вдруге не сприймалися серйозно, то зараз все не так однозначно, як хотілося б. І не тому, що «Опозиційний блок», який він представляє, раптом став фаворитом у жителів нашого краю. Нас усіх відправлять назад у 2010-2013 роки «технічним нокаутом», коли ларінські кадри пройдуть у тому числі й до обласної ради за списками інших партій.

Тільки один приклад: сьогодні активно роз’їжджає Кіровоградським районом і користуючись статусом радника нинішнього голови ОДА спілкується з працівниками закладів соціальної сфери колишній регіонал та заступник Ларіна Віктор Серпокрилов. Характерно, що цікавість до периферії в нього прокинулася саме перед виборами і виключно до Кіровоградського району, від якого він балотується до обласної ради від Блоку Петра Порошенка. Який збіг, чи не так?

Найприкріше, що кожні вибори нагадують політичний пінг-понг, коли владу в країні через фальсифікації і маніпуляції суспільною думкою передають то одним, то іншим партіям, але по суті одним і тим же гравцям, які прекрасно домовляються між собою, а нас водять по колу, як стадо баранів. Сьогодні вже тільки непритомному не зрозуміло, що довірити країну старим політичним елітам (не важливо, в якому порядку вони ставали владою й опозицією) – це все одно, що автомобільному злодієві дати потриматися за кермо своєї машини. Нічого хорошого з цього не вийде. Тож уважно вивчаймо списки партій на предмет знайомих по ПР прізвищ і ставимо хрестик «в умі» напроти тих, хто не потягне нас у минуле. Голова й очі вам у поміч.

Роман Петрушенко. rk.kr.ua

Одна відповідь в “Боротьба «Партії регіонів» за контроль над країною почнеться з місцевих рад”

  1. Koketka
    09.10.2015 в 16:53 #

    Також дуже уважно потрібно дивитись до “Наш Край” :02:

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019