Андрія Гурічева нагородили посмертно орденом «Народний Герой України»

У Дніпрі відбулася церемонія нагородження орденом «Народний Герой України», яким відзначили 18 осіб, із них троє – посмертно.

Одним з тих, кого нагородили орденом посмертно, став наш земляк, боєць 57-ї окремої мотопіхотної бригади з Кіровоградщини Андрій Гурічев, який пішов захищати Батьківщину добровольцем і загинув у серпні 2015 року.

Під час процедури нагородження виступили бойові побратими Андрія, які розповіли про те, що герой загинув не марно і до останнього виконував свій обов‘язок. Нагороду одержав його батько Віктор Гурічев.

«Протягом трьох років цим орденом було нагороджено 362 людини як посмертно, так і за життя. Велика честь проводити даний захід у Дніпрі, оскільки саме тут розпочався супротив, – розповів один з організаторів церемонії Юрій Бутусов. – Нагородженими є ті люди, які пройшли за останні роки велике випробування та показали себе справжніми патріотами. Орден «Народний Герой України» не є якоюсь альтернативою чи протистоянням державним нагородам. Ми просто віддаємо належне тим, хто захищає нашу Батьківщину та робить надлюдські подвиги».

Орден «Народний Герой України» — українська недержавна нагорода, запроваджена 2015 року за ініціативою колекціонера антикваріату та волонтера Андрія Боєчка та ювеліра Дмитра Щербакова. Восени 2014-го з огляду на недостатню увагу держави до нагородження військових волонтери вирішили започаткувати нову відзнаку. У «Фейсбуці» було запущене опитування щодо кандидатів на нагородження. На заклик здавати срібло для орденів станом на той час відгукнулися понад 300 людей з 16 країн. Перша церемонія нагородження відбулася 4 червня 2015 в Софійському соборі; тоді було відзначено 23 особи. Після 4-ї — 5-ї церемонії проект набрав значної популярності.

Є два варіанти нагороди: з червоно-чорною стрічкою на колодці — для воїнів, а з жовто-блакитною — для волонтерів та медиків. Орден виготовлений зі срібла 925 проби; кожна нагорода має індивідуальний номер та елементи захисту. До комплекту входять сам орден, посвідчення, пам’ятна монета та картка банку «Глобус» із тисячею гривень. Ордени роблять із переплавлених срібних речей, зібраних в усіх охочих. Зокрема, український боксер В’ячеслав Узелков передав на орден свою срібну медаль, яку отримав на Чемпіонаті Європи з боксу 2002 року.

Запропонувати кандидатуру на нагородження може кожен на сторінці ордену в Facebook; у поданні має бути описано героїчний вчинок кандидата. Нагородна рада перевіряє інформацію і приймає остаточне рішення.

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019