Американський вчений з Капітанівської школи

Інтернет

До Дня селища Капітанівка пропонуємо вашій увазі краєзнавче дослідження про нашого земляка Володимира Кіндратенка, презентоване на районній учнівській інтернет-конференції «Видатні персоналії Новомиргородщини: минуле та сьогодення». Цей матеріал підготували учні Капітанівської школи Вадим Кривенко та Єлизавета Ганоль під керівництвом вчителя історії Ольги Курінної.

Кіндратенко Володимир Васильович народився в 1970-му році в селі Журавка Шполянського району Черкаської області. Два перших класи закінчив у Журавській восьмирічній школі. З 1980 року Володимир навчався в Капітанівській середній школі. З 8-го по 10-й клас навчався в заочній математичній школі при Московському державному університеті та заочній математичній школі при Кіровоградському державному педагогічному інституті.

Він починав програмувати з калькулятора!

В шкільні роки Володимир захоплювався математикою та інформатикою. Неодноразово приймав участь в районних та обласних олімпіадах з математики, інформатики та хімії. У вільний час займався програмуванням калькулятора. В 1988-му році Володимир закінчив Капітанівську середню школу зі срібною медаллю і вступив на навчання до Кіровоградського державного педагогічного інституту на фізико-математичний факультет за спеціальністю математика та інформатика.

Починаючи з третього курсу інституту, Володимир працював програмістом в компютерному класі при кафедрі інформатики. Поряд з інститутськими курсами самостійно займався вивченням нових комп’ютерних мов програмування. Протягом двох останніх курсів приймав участь в Всеукраїнській олімпіаді з інформатики серед студентів педагогічних інститутів. У 1993 році Володимир закінчив інститут з червоним дипломом. Його дипломна робота “Автоматичне розпізнавання об’єктів з “вчителем” була представлена на Всеукраїнській студентській конференції з математики.

Після Кіровоградського інституту – в Антверпен в аспірантуру!

По закінченні інституту Володимир був прийнятий на навчання в аспірантуру Антверпенського Університету в Бельгії. Наукова тема, над якою працював Володимир, стосувалася розробки та використання методів для аналізу електронних зображень для знаходження і класифікації мікроскопічних частинок.

В 1997 році Володимир захистив дисертацію з найвищою відзнакою приймаючої комісії та присвоєнням наукового ступеня – доктор наук. У цьому ж році Володимиру була запропонована позиція наукового співробітника в Національному Центрі Суперкомп’ютерних Досліджень (National Center for Supercomputing Applications) при Університеті штату Іллінойс, США, де він працює і зараз.

Користуючись комп’ютером, згадай добрим словом земляка!

У Національному Центрі Суперкомп’ютерних Досліджень Володимир займається розв’язуванням різноманітних наукових задач з побудови віртуальної реальності, комп’ютерної графіки, паралельних обчислень та використанні обчислювальних методів і технологій для вирішення проблем в машинобудуванні та сільському господарстві.

На даний час Володимир займається аналізом швидкісних комп’ютерних систем нового покоління та комп’ютерними архітектурами спеціального призначення. Володимир є науковим лідером Лабораторії Інноваційних Систем при Національному Центрі Суперкомп’ютерних Досліджень.

За 15 років наукової праці Володимир має понад 40 друкованих робіт представлених в матеріалах міжнародних конференцій та наукових журналах. Його статті друкуються в таких провідних журналах, як: “Журнал Математичного Зображення і Бачення” (Journal of Mathematical Imaging and Vision), “Паралельні Обчислення” (Parallel Computing), “Обчислення в Науці та Інженерії” (Computing in Science and Engineering), “Віртуальна Реальність” (Virtual Reality), “Компьютер” (Computer), та інші.

До земляків, батьків, вчителів – з вдячністю й повагою!

NB поцікавилась у капітанівців, чи часто навідується видатний земляк додому. Так, батьки Володимира Васильовича проживають у Капітанівці. Мама, Олесандра Кіндратенко – вчитель математики Капітанівського ліцею, саме вона привила синові любов до математики, виписувала журнали з інформатики, адже у 80-х роках минулого століття це була зовсім нова галузь. Батько – Василь – працював лісником. А приїздив син влітку 2016 року. Якраз став почесним гостем на Святі останнього дзвоника в Капітанівській школі. Вітаючи випускників, наголосив, що обов’язково необхідно ставити перед собою чітку мету та йти до неї. Зі словами глибокої вдячності звернувся до вчителів, адже зараз і сам працює викладачем.

Відвідування в американських вишах – вільне: якщо сподобалася лекція студентам, то вони будуть відвідувати заняття й надалі. Тепер Володимир Васильович ще й викладає для студентів у Китаї, чимало часу займають перельоти, проте інноваційні технології в програмуванні надзвичайно цікавлять китайців.

Вчителі Капітанівської школи згадують про Володимира-учня:

Ольга Курінна, що викладала географію і запропонувала презентувати саме особистість Кіндратенка на інтернет-конференції, пам’ятає його як надзвичайно допитливого школяра, що завжди відстоював свою точку зору.

Олена Хавроненко, вчитель хімії, відзначає чітке логічне мислення Володимира, вміння використовувати отримані знання на практиці, разом з тим його веселий та товариський характер.

Як приємно, що науковець світового рівня завжди приходить до своїх вчителів зі словами вдячності, пишається тим, що українець…

Воістину: нашого цвіту – по всьому світу.

NB.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2018