А чи не піти нам у баню?

З настанням холодів фахівці різного рівня рекомендують всім нам частіше згадувати… про лазню. Саме вона, на їх думку, допомагає позбавитися від зимової депресії, знайти душевну рівновагу і набратися нових сил. До того ж вважається, що почергове зігрівання і охолоджування, яке дають лазні, корисно для судин, для серця, для профілактики і лікування багатьох захворювань, помітно полегшує догляд за шкірою. Головне при цьому полягає в тому, щоб правильно вибрати цю саму лазню.

Якщо тобі поки що не доводилося бувати в лазні, але ти вже найближчим час збираєшся виправити цю ситуацію і почати регулярно її відвідувати, слід мати на увазі, що на сьогоднішній день банне життя налічує безліч екзотичних парних. Залежно від стану здоров’я і своїх особистих пристрастей (а може і настрою) можна підібрати саме те, що більше підійде тобі до душі.

Почнемо з російської або, як її ще інакше називають, вологої лазні. Температура в ній не повинна перевищувати 60 градусів при 90-100 відсотках вологості. А щоб пара в ній була по-справжньому легкою для дихання, висота стелі в парилці має бути не менше 4 метрів. Вважається, що російська лазня прекрасно розслабляє м’язи, піднімає пульс до 170 ударів на хвилину і підвищує тиск. Але, не дивлячись на це, все ж, на думку банщиків, знаходитися в парилці такої лазні більше 8 хвилин небажано.

А ось сауна, навпаки, помітно знижує тиск, та і пульс в ній не перевищує 120 ударів на хвилину. Повітря в сауні прогрівається, як правило, до 140 градусів і має вологість не більше 10-15 відсотків. Тривалість одного заходу в сауну не повинна перевищувати 10 хвилин. В порівнянні з російською лазнею в сауні легко дихати. Якщо ти розгніваний, маєш проблеми зі сном або просто бажаєш позбавити від шлаків свій організм, то відправляйся в сауну. Тільки май на увазі, що вона не рекомендована незагартованим людям, які перенесли хвороби. І ось ще що: всупереч поширеній думці, вирушаючи до сауни, не бери з собою подружку – вважається, що сауна протипоказана більшості представниць жіночої статі.

Східна лазня є сукупністю декількох банних ніш, в кожній з яких підтримується свій температурний режим – починаючи від 30 градусів і закінчуючи всіма 100. Джерелом пари східних лазень є казан з водою, вбудований у стіну, пара з якого поступає через спеціальні отвори.

В одній з ніш тут тобі запропонують влаштуватися на розігрітій кам’яній лежанці (камінь для живота) для того, щоб трохи краще розім’яти твоє тіло. Тут же, окрім традиційного миття, тобі можуть запропонувати масаж спеціальними щітками і навіть східних красунь для виконання даного дійства. Любителі східних лазень радять заходити в кожну нішу не поспішаючи, довго затримуючись в них. На їх думку, задоволення від такого роду лазень можна отримати тільки в тому випадку, якщо витратити на їх відвідини не менше 4 годин, а ще краще весь день.

Японська офуро, яку тепер легко можна зустріти і в Україні, є купіллю чи бочкою з гарячою водою або кедровою тирсою, нагрітими до 50-60 градусів. Не дивлячись на те, що підійде такого роду екзотика далеко не кожному, японська офуро вважається найбільш ефективним засобом позбавлення від ревматизму, стресу і простуди.

Термотерапія (“ла стоун”) – це ще одне модне явище банного життя, здатне струсити стомлений організм, позбавити від зимової депресії і привести його в норму. Секрет термотерапії полягає в тому, що все тіло обкладають спочатку гарячими каменями, а потім охолодженими. До речі, такі камені можна спокійно купити в будь-якому будівельному магазині для використання в своїй власній лазні (якщо така є або тільки прогнозується).

Балійська баня чимось схожа на грузинську. Тут тебе чекає природна гаряча вода, банщики, одягнені в саронги, і екзотичні напої на основі тропічних культур. Але, не дивлячись на велику кількість назв, багато банщиків авторитетно заявляють, що більшість існуючих сьогодні лазень за своєю суттю повторюють одна одну. Хоча б тому, що в основі їх лежать лазні традиційні: або російські (з парилкою, що клубочиться), або фінські (з сухою парою), або римські (з гарячою підлогою і вологою парою), або японські (з гарячою водою замість пари). Тільки і всього. Тому орієнтуйся сам, якій лазні віддати перевагу.

І якщо збираєшся стати її завсідником, прислухайся до порад східних людей і відвідуй лазню вранці, коли організм ще не втомився і легко розлучається зі своїми болячками. І пам’ятай, що в правильно приготованій лазні жар стоїть рівномірно від підлоги до стелі. А в правильно просушеній парилці повітря ніколи не обпалює руку. Отже, з легким паром!

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019