2015 рік: Підбиваємо підсумки

Рік, що минає, як і очікувалося, був нелегким. І для держави, і для області, і для району. Та незважаючи на значні фінансові труднощі, керівництво району в 2015 році, доклало максимум зусиль для соціального, медичного захисту жителів району, розвитку освіти, культури і спорту. Тому наприкінці року доречно підбити підсумки роботи районної влади окремо по кожній галузі.

Розпочну з економіки і фінансів, з пріоритетів.

У межах програми ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-ІІІ» на території району заплановано реалізацію у 2015-2016 роках наступних проектів, що стосуються енергоефективності та енергозбереження: заміна вікон та дверей у
Петроострівській ЗОШ на суму 277,6 тис.грн.; будівництво котельні (встановлення піролізного котла) у Йосипівському НВК на суму 491 тис.грн.; будівництво котельні (встановлення піролізного котла) у Пурпурівському НВК на суму 371 тис.грн.; будівництво котельні (встановлення піролізного котла) у Листопадівській загальноосвітній школі на суму 411 тис.грн.

На даний час реалізація проекту «Заміна вікон та дверей у Петроострівській загальноосвітній школі» завершена. До кінця року
планується завершення реалізації проектів будівництва котелень (встановлення піролізних котлів) у Йосипівському НВК та
Листопадівській загальноосвітній школі.

Реалізація проекту «Будівництво котельні (встановлення піролізного котла)» по Пурпурівському НВК планується завершити до кінця 2016 року.

Наш район братиме участь в Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-ІІІ» в напрямку створення сільськогосподарських кооперативів. У межах відповідної програми у 2015 році створено два сільськогосподарські кооперативи у с. Каніж з виробництва альтернативних видів палива та у с. Турія – з обробітку грунту. Вартість кожного кооперативу орієнтовно складає 530 тисяч гривень. У звітному періоді здійснено переведення котелень на альтернативні види палива у приміщеннях райдержадміністрації та управління агропромислового розвитку. На даний час завершено роботи з встановлення котлів у приміщеннях райдержадміністрації на суму 400 тис.грн.(АОВА-150) та управління агропромислового розвитку на суму 200 тис.грн.(АОВА-50).

У загальноосвітніх навчальних закладах району виконано наступні роботи:

проведено заміну вікон на металопластикові у Тишківській, Туріянській та Мартоніській школах на загальну суму 77 тис.грн. за рахунок спонсорських коштів; замінено 2 вікна на енергозберігаючі в спортивному залі міської школи No3 на суму 50 тис.грн. за кошти районного бюджету. Крім того, проведено часткову заміну покрівлі та утеплення даху на суму 99 тис.грн.; замінено вікна на енергозберігаючі в міських школах No1 та No2 на загальну суму 60 тис.грн. за кошти районного бюджету; у ЗШ І-ІІІ ст. No2 проведено заміну теплової мережі у спортзалі на суму 10,0 тис.грн.; у Йосипівському НВК „Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – ДНЗ” ремонт 2-х кімнат у дитячому садочку на суму 37,0 тис.грн.; у Канізькій ЗШ І-ІІІ ст. проведено поточний ремонт котельні на суму 7,0 тис.грн.

З метою скорочення споживання природного газу за кошти селищної ради здійснено ремонт котельні та придбано твердопаливний котел для Капітанівського ДНЗ на суму 100 тис.грн. та здійснено ремонт покрівлі на суму 30,0 тис.грн.; у Новомиргородському ДНЗ заміна 2-х вікон на металопластикові на суму 6,0 тис.грн. за кошти міської ради; у Листопадівському ДНЗ заміна дверей на металопластикові на суму 5,6 тис.грн. за кошти сільської ради; у терапевтичному та хірургічному відділеннях РТМО «Новомиргородське» проведено заміну вікон на металопластикові на загальну суму 108 тис.грн за рахунок районного бюджету; проведено ремонт системи опалення та заміну котла в Коробчинському ФАПі на загальну суму 60 тис.грн. за рахунок місцевого бюджету; замінено 2 вікна на енергозберігаючі в Туріянському ФАПі на суму 10 тис.грн. за рахунок спонсорських коштів.

Звичайно, наш район сільськогосподарський. Ця галузь постійно в полі зору керівництва району, про стан справ там регулярно
повідомляється в районній газеті. Підсумки с/г року публікувалися в газеті NoNo47,48. Додам ще кілька фактів: організовано та проведено спільно з територіальним управлінням Держгірнагляду в області навчання енергетиків та відповідальних за електрогосподарства в АПК в кількості 56 осіб; активна участь в організації та прийнятті іспитів трактористів-машиністів категорії А1; А2; В, що навчались в ОК НКК «Аграрник» в кількості 96 осіб та водіїв категорії В1 в кількості 109 осіб; організовано та проведено для аграрників всіх форм власності 8 семінарів-нарад. Організовано участь агроформувань району в щотижневих ярмарках на місцевих базарах та в 4 обласних ярмарках, виставці «Агро-Експо-2015».

Охорона здоров’я

На протязі останніх років в районі відмічається погіршення демографічних показників, а саме: зменшення чисельності населення району. Станом на 1 січня ц.р. кількість населення становила 29092 чоловік. Станом на 1.12.2015 р. – 28835 чоловік.

З 1 листопада 2013 року функціонує комунальний заклад «Центр первинної медикосанітарної допомоги», який забезпечує населення району наданням первинної медичної допомоги, особливо сільському населенню.

У 2015 році за рахунок коштів районного бюджету почато проведення капітального ремонту терапевтичного відділення та часткова заміна енергозберігаючих вікон у хірургічному відділенні. Відремонтовано та здано в експлуатацію душову, санітарні кімнати, дві палати. Проведено ремонти приймального відділення, водопровідної системи лабораторії стаціонарного відділення, облаштована кімната в лабораторії для обстеження на КСП, встановлена витяжна шафа, бойлер згідно вимог наказів МОЗ України.

Проведено також капітальний ремонт в Коробчинській лікарській амбулаторії, ремонт в Дібрівському та Буртянському ФАПах. Придбано насос для котельні, різноманітне медичне обладнання для закладів охорони здоров’я.

Протягом року добре працювали заклади культури.

Проведено низку заходів в музеях і бібліотеках, музичній школі, де створені належні умови для естетичного виховання учнів. Успішним був минулий рік і для наших спортсменів. Про їх успіхи регулярно повідомляла “Новомиргородщина”. Додам в рамках обласної спартакіади серед районів та міст області Новомиргородський район посів третє призове місце. Збірна команда району з гандболу серед жінок стала срібним призером у чемпіонаті області серед міст та районів області.

Потребує висвітлення і тема комунальної сфери.

Так, у 2015 році були проведені наступні заходи: акція з благоустрою «За чисте довкілля», в ході якої упорядковано та відремонтовано пам’ятники, братські могили, місця почесних поховань на суму 166,8 тис.грн, висаджено 725 дерев та 100 кущів на суму 2,3 тис. грн., упорядковано сквери, парки, дитячі та спортивні майданчики; ліквідовано 101 несанкціоноване сміттєзвалище; виконано капітальний та поточний ремонт доріг на загальну суму 7943,47 тис.грн.; відновлено 26,53 км мереж зовнішнього освітлення, встановлено 747 світлоточок та використано 1281,53 тис.грн.; з метою забезпечення ефективної та стабільної роботи господарського комплексу району в зимовий період розроблено та затверджено заходи щодо підготовки до опалювального сезону 2015/1016 років.

І про освіту.

Для забезпечення дітей дошкільною освітою в районі функціонує 16 дошкільних навчальних закладів, нею охоплено 95%
дітей.

Найвизначнішою подією цього року для дошкільнят та їх батьків було відкриття дитячого садочка у Дібрівці та створення там навчально-виховного комплексу.

Важливим є те, що у районі збережено мережу навчальних закладів, що в цілому відповідає потребам населення.

З метою підвищення рівня військово-патріотичного виховання учнівської молоді започатковано районний фестиваль-змагання «Патріот». У 2014/2015 навчальному році наш район отримав право першим з поміж інших районів Кіровоградської області провести соціальний проект „Відкриті уроки футболу” для школярів віком 9 – 12 років. Традиційними стали масові заходи для дітей та учнівської молоді: свято талановитих та обдарованих учнів «Учень року», розважальна програма до Дня захисту дітей, фестиваль «Республіка дітей в державі дорослих» тощо.

Постійно здійснюється обмін інформацією, укладаються угоди про підготовку педагогів відповідних спеціальностей, проводиться профорієнтаційна робота серед випускників. Це дозволило у 2015 році прийняти на роботу за направленнями в навчальні заклади району 16 молодих спеціалістів.

У 2015 році було організоване харчування учнів 1-4 класів навчальних закладів району та дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, дітей, батьки яких є учасниками АТО та дітей з числа переселенців зі східних областей. Гаряче харчування здійснювалося у 18 загальноосвітніх навчальних закладах, гарячі сніданки – у трьох школах. Для забезпечення харчування учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій у 2015 році виділено 809,8 тис.грн. (2014рік – 678,7 тис. грн.).

З початку 2015 навчального року підвозиться 322 учасника навчально-виховного процесу (307 учнів загальноосвітніх навчальних закладів, 15 педагогічних працівників) до загальноосвітніх навчальних закладів. Також здійснюється підвезення 335 учнів із шкіл до міжшкільного навчально-виробничого комбінату. Фінансування програми здійснюється за рахунок коштів інших не заборонених законодавством джерел. Витрати на утримання шкільних автобусів відповідно до районної програми “Шкільний автобус” на 2011-2015 роки за 2015 рік використано 106,3 тис.грн.; заплановано на 2015 рік 106,5 тис.грн.

Окремо кілька слів про політичне життя. В жовтні місяці ми обрали новий склад районної ради та місцевих рад, з якими райдержадміністрація налаштована на ефективну та якісну співпрацю для досягнення високих показників та вирішення ще багатьох проблем, які накопичились.

Сьогодні не можливо оминути тему децентралізації влади та очікувану в зв’язку з цим адміністративну реформу. Було проведено чимало дискусій, диспутів, обговорень тощо. Попереду ще чимало практичної роботи, до якої слід долучатись не лише органам виконавчої влади і місцевого самоврядування, а в першу чергу – громадськості. Стосовно згаданої реформи, то моя позиція залишається незмінною: один район – одна громада, плюси такого формату отримають всі жителі Новомиргородщини.

Як бачимо, 2015 рік ми завершуємо з значними досягненнями. Безперечно, коли б не війна, то вони були б вагомішими. Та я
впевнений, що наступний 2016-й рік буде кращим, що він стане ще одним щаблем у досягненні миру, стабільності і економічного
поступу. Заради цього кожний з нас і працює.

Тож щиро бажаю всім жителям району успіхів у здійсненні всіх планів і очікувань.

О.Сенченко, голова Новомиргородської районної державної адміністрації.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019