10 табу мобільного етикету, які ми порушуємо

Мобільний етикет

Пора признатися самим собі в тому, що ціле десятиліття масового користування мобільним телефоном не навчило нас елементарним правилам поведінка, яких слід дотримувати під час “мобільних” розмов. Ми раз у раз дратуємо оточуючих гучними дзвінками, безглуздими рингтонами, миготливими екранчиками і звичкою строчити безглузді смс під час дружньої бесіди.

Отже, абсолютно протипоказано і суворо забороняється:

1. Вести розмову на підвищених тонах

“ТАК! Я ТЕБЕ ДОБРЕ ЧУЮ!! АЛЛО!!!”. Невже ви дійсно думаєте, що гучність на протилежному кінці трубки цілком і повністю залежить від об’єму ваших легенів? Мусимо вас розчарувати: чутливість мікрофону така, що немає необхідності напружувати голосові зв’язки і радувати оточуючих найдрібнішими подробицями розмови з бабусею (якщо лише ви не маєте звички розмовляти, тримаючи телефон на відстані метра від себе).

2. Говорити на особисті теми у присутності сторонніх

Повірте, нікому з пасажирів ранкового маршруту не цікаві подробиці вашого вчорашнього побачення, що закінчилося в ліжку. Їм абсолютно наплювати на те, яку білизну ви купили вчора на розпродажі, і в який колір ви збираєтеся фарбувати нігті на ногах. Те, що ви обговорюєте по телефону з другом або подругою, знаходячись у громадському місці, негайно стає надбанням цієї самої громадськості. І їй, повірте, абсолютно не цікаві інтимні подробиці вашого життя. Хочете обговорити якісь особисті теми по мобільному? Знайдіть якесь тихе і безлюдне місце.

3. Переривати діалог, аби прийняти дзвінок

Немає нічого образливішого для співбесідника, ніж бути перерваним на найцікавішому місці мерзенним телефонним дзвінком і вашою фразою: “Вибач, я лише відповім…” Поважайте вашого співбесідника і дайте йому закінчити свою думку. І лише після цього, вибачившись, передзвоніть на номер, який висвітився на екрані телефону.

4. Читати смс в кіно

Одна з причин, по якій люди так люблять дивитися фільми в кінотеатрах, – можливість на якийсь час втекти від реальності. Світло вимикається, величезний екран перед очима оживає, і на цілих дві години ми опиняємося в іншому, придуманому світі. Але якщо у цей момент у когось в кишені дзвонить телефон, або сусід перевіряє смс, реальність знов грубо уривається в свідомість. Все, задоволення від походу в кіно зіпсоване. Поважайте тих оточуючих і не забувайте відключати мобільний на час перегляду фільму. Або, принаймні, вимикайте звук і утримуйтеся від перегляду смс-повідомлень.

5. “Смсити” за кермом

Багато держав уже встигли законодавчо заборонити розмови по мобільному телефону за кермом, якщо у водія немає пристрою hands-free. Проте окремі генії примудряються обходити строгі закони і спілкуватися, посилаючи смс прямо під час руху! За статистикою, в рік як мінімум півмільйона аварій (з яких 200 закінчуються трагічно) відбуваються з вини неправильного використання мобільних телефонів за кермом.

6. “Смсити” під час бесіди

Під час задушевної розмови співбесідник раптом отримує смс, і починає перекидатися повідомленнями з деякою третьою особою. Розмова з діалогу перетворюється на ваш монолог, що періодично переривається вигуками типу “ага”, “угу”, “да-да”, “я слухаю, продовжуй”. Знайома ситуація? Дратує? Так не уподібнюйтеся такому співбесідникові.

7. Перекидатися безглуздими смс

“Привіт!”, “Як справи?”, “Ти як?”, “Що нового” і ще енна кількість настільки ж безглуздих фраз складають основну частину смс, якими людство обмінюється щодня. Скажіть, ви дійсно настільки не цікавитеся життям близьких людей, що вважаєте, ніби вони можуть повідати вам про свої справи в двох строчках короткого смс-повідомлення? Або навпаки, невже вам настільки цікаво, що відбувається в житті всіх адресатів з вашої телефонної книжки, що кожен ранок ви бадьоро довідуєтеся про новини з їх життя? Якщо ви чекаєте розгорнутої відповіді на своє питання, то краще подзвонити або зустрітися зі своїм знайомим і обговорити всі новини. Якщо ж вам просто нудно і хочеться поговорити, то не витрачайте час співбесідників даремно і не змушуйте їх відповідати черговими “нормально”, “нічого собі так” і “все ок”.

8. Використовувати гучний і дратівливий рингтон

Дзвінок, який ви вибираєте для свого мобільного телефону, мимоволі стає вашою візитною карткою в очах оточуючих. Безглузді голосові рингтони, виск сирени, звуки модему, шансон, реп – ось неповний список дзвінків, які дратують більшість людей і мимоволі налаштовують проти їх власників. Ніхто, зрозуміло, не зазіхає на вашу свободу вибору, але задумайтеся, а чи варто ставити на номер дружини хіт рингтонів “Це дружина твоя дзвонить! Хліби не забудь купить!”, якщо є ризик, що дружина може набрати ваш номер під час важливого бізнес-ланчу? Червоніти доведеться довго. А вже про гучність дзвінка було написано стільки, що і повторювати якось незручно. Нестямно волаючий телефон дратує всіх, і абсолютно неважливо, чи вищить він міліційною сиреною або вибухає симфонічною музикою.

9. Залишати телефон включеним під час живих виступів

Концерти, циркові вистави, театральні постановки – ось неповний список місць, де залишати мобільний телефон включеним не лише неввічливо по відношенню до оточуючих, але і неетично по відношенню до промовців. Акторам дзвінок мобільного телефону заважає ужитися в роль, музикантів відволікає від виконання творів, а акробатам в цирку дзвінок, що раптово пролунав, може зірвати складний номер. Не даремно в театрах, концертних залах і в цирку перед початком вистави програють оголошення з проханням вимикати мобільні телефони. Втім, як показує практика, далеко не всі слідують цим проханням.

10. Отримувати дзвінок в непідходящих для цього ситуаціях

Забути вимкнути телефон – це одне. Врешті-решт, можна швидко скинути дзвінок і зробити вигляд, що нічого страшного не сталося. Але почати розмову в непідходящій ситуації – верх непристойності. Отже, запам’ятаєте, немає нічого грубішого, ніж отримати дзвінок і почати розмову, сидячи в бібліотеці, стоячи в черзі перед касою і в ресторані швидкого харчування.

Поки що немає коментарів.

Відповісти

Ви повинні зайти під своїм логіном щоб прокоментувати.

Новомиргород © 2008-2019